اعطای نشان زرین برند پایدار با رویکرد مسئولیت اجتماعی به داده پردازی فن آوا

شرکت داده پردازی فن آوا موفق به دریافت تنها نشان زرین برند پایدار با رویکرد مسئولیت اجتماعی در بین شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت داده پردازی فن آوا، این نشان از سوی کنفرانس ملی برند پایدار با رویکرد مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی که توسط اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با همکاری مجموعه هایی چون مجلس شورای اسلامی، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان مدیریت صنعتی و مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت شرکتی برگزار شده است، به شرکت داده پردازی فن آوا به خاطر اهتمام در رعایت مسئولیت های اجتماعی و همچنین حقوق مصرف کننده اهدا شد.

RESIZE award

در ابتدای این مراسم دکتر مینا علاوش در این مراسم طی سخنانی بیان داشت: این کنفرانس با مشارکت کمیته اجتماعی شورای شهر و کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی برگزار می شود که مهمترین هدف آن قدردانی از برندهای برجسته ملی در حوزه صنعتی و تولیدی و خدمات بازرگانی و نیز آشنایی با اهمیت به کارگیری پیروی اصول حفظ محیط زیست و حقوق شهروندی٬رضایت مشتری وحمایت از تولید ملی میباشد.

در ادامه دکتر نقره کار شیرازی، دبیرکل محترم اتاق بازرگانی، صنایع ،معادن و کشاورزی ایران نیز گفت: برندی پایدار نمی شود مگر اینکه اول جلب اعتماد عمومی داشته باشد.

دکتر یحیی آل اسحاق، ریاست محترم اتاق بازرگانی،صنایع و کشاورزی تهران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه مقوله برند بودن برای واحدهای تولیدی یکی از عوامل موفقیت محسوب می شود، اظهار داشت: پایداری یک برند و مجموعه با سه مفهوم الزامات، فناوری و ارتباطات با سایر حوزه ها معنی می یابد که درغیر اینصورت میرا بوده و پس از گذشت بازه زمانی کوتاه از گردونه رقابتها خارج خواهد گردید.

وی ادامه داد: بر اساس آیات قرآن و تعالیم دینی و فرهنگ ایرانی-اسلامی مان لزوم فعالیت اجتماعی و خصوصا امور خیریه واجب و ضروری است و خداوند متعال نیز در قرآن کریم فرموده اند: کسانیکه صاحب مکنت هستند ،به اقامه نماز و ادای زکات در جامعه می پردازند که این نشاندهنده وظیفه خطیر مدیران اقتصادی امروز در قبال جامعه اثر می باشد.

آل اسحاق با اشاره به سه بعد اصلی در حوزه فعالیت های اقتصادی، افزود : سود اقتصادی، قوانین و مقررات و آیین نامه ها و مسئولیت اجتماعی (که بحث اصلی کنفرانس و عامل عمده در آمد برای شرکت هاست) سه رکن اصلی این حوزه محسوب می شوند.

fanva big

در ادامه این مراسم پانل آموزشی این کنفرانس با عنوان مسئولیت پذیری اجتماعی، راهکاری برای عبور از موانع فعالیت تجاری، توسعه کسب و کار و وفادارسازی مشتریان به ریاست فاطمه دانشور، ریاست کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهرتهران و با حضور تنی چند از صاحبنظران این عرصه ازجمله: علیرضا امیدوار، ریاست مرکز ترویج مسئولیتهای اجتماعی شرکت ها، سعید معیدفر، مشاور اجتماعی وزیر راه و شهرسازی، پیمان دیانی، عضو هیئت مدیریه شورای عالی انجمن ملی اخلاق کسب و کار ایران، میرعلی اصغر ساجدی، مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، صفارزاده، مدیر کل روابط عمومی شرکت گلدیران و دکتر جعفری مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران برپا گردید.

دانشور، ریاست کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهرتهران در ابتدای این پانل 5محور را در مفهوم مسئولیت اجتماعی تاثیرگذار عنوان کرد و بیان داشت: مسئولیت اجتماعی در رهبری، بازار و صنعت، نگاه به جامعه و مشارکت با نهادهای اجتماعی( خیریه ها، NGO ها و ...)، توجه به محیط کار و رفاه کارمندان و جامعه و بُعد زیست محیطی شامل می شوند که توجه و پرداخت به آنها برای هر مجموعه اقتصادی و اجتماعی محوری گریز ناپذیر می باشد.
حضرت حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی از نگاه دینی به مسئولیت اجتماعی صحبت کردند. وی توجه به مسئولیت اجتماعی رابه دلیل احترام به انسان و کرامت انسانیمسئولیتی ذاتی برای هر فرد برشمردند.

جناب دکتر حسین میر محمد صادقی، ریاست محترم موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی و معاونت حقوقی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلت نظام نیز ابعاد چهار گانه مسئولیت پذیری بنگاههای اقتصادی را شامل مسئولیت پذیری اجتماعی ٬مسئولیت پذیری حقوقی٬ مسئولیت پذیری ملی ومسئولیت پذیری اخلاقی نام بردند.

در ادامه این مراسم الهام امین زاده معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: مسوولیت شرکت ها در فضای کسب و کار یک سری انتظارات اقتصادی، اخلاقی، اجتماعی و زیست محیطی است؛ اگر این پاسخگویی به عنوان یک وظیفه شناخته شود می تواند در برابر مخاطبان، منتهی به برند پایدار و توسعه پایدار شود.

 


وی با بیان اینکه اگر بنگاهی نتواند خود را با این شرایط انطباق دهد، نمی تواند خود را ماندگار کند، ادامه داد: این مسوولیت ها با حوزه های مختلفی همچون مشارکت کارکنان و کارگران و سازوکارهای مختلفی مانند گزینش و استخدام ها مرتبط است که باید در جامعه ما نهادینه شود.معاون حقوقی رییس جمهوری با تاکید بر اینکه در سال های گذشته شاهد بخشی از مسوولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی در قالب امور خیریه بودیم، گفت: به طور مثال، گفته می شود کارخانه ای چند طرح در مناطق محروم اجرا کرده یا اینکه متولی درمان بیماران سرطانی شده است.
وی با یادآوری حقوق مصرف کنندگان نسبت به بنگاه های اقتصادی تاکید کرد که مصرف کنندگان حق به دست آوردن کالای باکیفیت و مرغوب را دارند.وی، ارایه خدمات پس از فروش (گارانتی) را از دیگر مسوولیت های اجتماعی برشمرد که باید بنگاه ها رعایت کنند.

در ادامه این برنامه از تمبر این مراسم با حضور خانم امین زاده معاون حقوقی رییس جمهور، میرمحمد صادقی معاون حقوقی مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، سلطانی نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی ایران، جعفری رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، خانم دانشور رییس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران و شیخ حسنی معاون روابط عمومی شرکت پست در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما رونمایی شد.

تمبر یادشده از سوی معاون حقوقی رییس جمهور ممهور شد و حاضرین به رسم یادبود بر حاشیه آن یادداشت نگاشتند.

footer