طراحی و اجرای شبکه های توزیع شده

intranet

کاربران سیستم های رایانه ای هر از گاهی نیازهایی پیدا می کنند که تأمین آنها سخت و یا زمان بر است به عنوان مثال می توان به درخواست نرم افزارهایی برای موارد خاص اشاره کرد و یا جست وجو و به دست آوردن مقالات علمی ای که در کتابخانه ها موجود نیست و غیره. اما در مقابل ممکن است در گوشه ای از جهان شخصی وجود داشته باشد که تمامی این اطلاعات را در اختیار داشته باشد و به علاوه حاضر باشد که اطلاعات را بدون هیچ گونه چشم داشت مالی در اختیار شما قرار دهد، حال چگونه می توان از او کمک گرفت.

تکنولوژی P۲P این امکان را به شما می دهد که در صورت توافق طرفین بتوانید از این امکانات استفاده کنید، برخی از ارائه کنندگان خدمات P۲P به دنبال منافع تجاری خود هستند اما برخی دیگر به صورت رایگان حاضر به ارائه این سرویس می باشند. در حقیقت peer to peer- P۲P یک شبکه رایانه ای است که به جای اتکا بر یک یا چند server اتکایش بر قدرت محاسباتی و پهنای باند رایانه های اعضای خود است و لذا تمامی رایانه های موجود در این شبکه توانایی و مسئولیت یکسانی دارند.


برخلاف مدل رایج server‎/client اطلاعات وب سایت روی یک رایانه server قرار دارد و سایر client ها از سراسر جهان به آن به صورت محدود دسترسی دارند، ساختار P۲P ساده تر بوده ولی در ترافیک بالای اطلاعاتی توانایی کمتری دارد. این شبکه ها برای به اشتراک گذاری فایل ها مورد استفاده واقع می شود اما یک شبکه P۲P می تواند به معنای محاسبات شبکه ای (grid computing) و یا سرویس ارسال پیام فوری (instant messaging) نیز مورد استفاده واقع شود.

 

به منظور ارتباط مستقیم با واحد فروش سرویس های خاص با شماره تلفن ذیل تماس حاصل فرمایید و نوع سرویس درخواستی و نیاز خود را بیان فرمایید..
21-82195666 (98+)