ورود مشترکین

login my fanava

به منظور آشنایی بیشتر با سامانه مشتریان، راهنمای زیر را مطالعه بفرمایید.


 • راهنمای داشبورد

اولین بخشی که پس از ورود به سامانه قابل مشاهده می باشد داشبورد است . هدف از طراحی این قسمت ارائه گزارشی کامل از نحوه استفاده از خدمات و همچنین ایجاد فرم های ساده و کاربردی برای انجام سریع تر خدمات موجود در سایت می باشد

همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید ، در این صفحه اطلاعات کاملی شامل موارد زیر ارائه شده است:

 • وضعیت ترافیک

شامل اطلاعاتی در خصوص وضعیت استفاده شما از ترافیک مجاز می باشد. بر اساس نوع سرویسی که انتخاب نموده اید در این قسمت میزان مصرف و میزان باقی مانده ترافیک شما قابل مشاهده می باشد.

 • مشخصات دوره سرویس

میزان استفاده از سرویس بر اساس تعداد روز قابل ملاحظه می باشد. تعداد کل روزهای مربوط به دوره و تعداد روزهای سپری شده به همراه تعداد روز های باقی مانده ، در این قسمت ، قرار داده شده است.

در صورتی که مدت زمان دوره یا ترافیک شما به پایان رسیده باشد پس از ورود به این صفحه پیامی به شما نمایش داده می شود.

با توجه به اینکه شما در چه وضعیتی قرار دارید ( اتمام دوره یا اتمام ترافیک) ، نوع پیامی که نمایش داده می شود متفاوت می باشد. دکمه ای در زیر پیام قرار داده شده است تا شما را به سرعت به یکی از قسمت های تمدید دوره یا خرید ترافیک منتقل نماید.

لازم به ذکر است در زمان نمایش پیام برای بستن آن (برای نمایش صفحه داشبورد) کافیست برروی یک نقطه خارج از پیام کلیک کنید.


 • آخرین پیش فاکتور

در صورتی که مدت دوره شما در حال اتمام است و یا برای خریداری گیگ اضافه از طریق صفحه خرید ترافیک اقدام به خریداری ترافیک نموده باشد، بیش فاکتوری به صورت اتوماتیک توسط سیستم ایجاد می گردد. در صفحه " آخرین پیش فاکتور ها" میتوانید بر اساس نوع درخواست های خود اقدام به ملاحظه و پرداخت پیش فاکتور نمایید.

نکته مهمی که در اینجا می بایست به آن اشاره گردد آن است که، در صورتی که مایلید قبل از پرداخت پیش فاکتور از ریز اقلام مربوط به آن آگاهی یابید، در صفحه "آخرین پیش فاکتور ها" و در جدول مربوطه برروی یکی از خصوصیات پیش فاکتور یعنی "شماره پیش فاکتور" یا " نمایش جزئیات " کلیک کنید.

با انجام این کار وارد صفحه نمایش جزئیات پیش فاکتور مورد نظر می شود در این صفحه همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده می باشد، می توانید ضمن ملاحظه ریز اقلام از طریق درگاه های اینترنتی بانکی نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.


 • پرداخت پیش فاکتور از طریق پایانه بانکی (پرداخت آنلاین)

پس از انتخاب بانک و کلیک برروی دکمه "پرداخت آنلاین" شما به بخش پرداخت الکترونیک یکی از بانک های طرف قرارداد ما ( بر اساس انتخاب بانک) منتقل می شوید.

در این بخش، اطلاعات مورد نیاز شما عبارتند از شماره 16 رقمی که روی کارت بانکی شما درج شده است.

کد سه یا چهار رقمی CVV2 که روی کارت بانکی يا پشت آن درج شده است.

رمز اینترنتی (رمز دوم): برای فعال کردن رمز دوم یا رمز اینترنتی خود کافیست از طریق خودپرداز یکی از شعبه هایی که کارت بانکی شما متعلق به آن می باشد، رمز دوم خود را فعال کنید. برای دریافت رمز اینترنتی باید در دستگاه خودپرداز، به بخش عملیات رمز و سپس دریافت رمز دوم مراجعه کنید. همچنین می توانید با مراجعه به یکی از شعب بانکهای عضو شتاب ( بانکی که در آن حساب دارید) درخواست دریافت رمز دوم ( به منظور استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک ) نمایید. در صورتی که به هر دلیل تاریخ انقضای کارت را فراموش کردید، می توانید به جای ماه عدد 12 و به جای سال عدد 99 را قرار دهید (در برخی از کارت های بانکی نیازی به وارد کردن تاریخ انقضای کارت نیست).

در صورتی که اطلاعات کارت بانکی درست وارد شده باشد و عملیات بانکی با موفقیت انجام شود، بانک مقصد شما را به سایت my.fanava.net باز می گرداند و می توانید اطلاعات مربوط به تراکنش راملاحظه نمایید.


 • ثبت فیش واریزی 

قبل از اینکه در مورد این بخش صحبت کنیم لازم است خاطر نشان شود که با توجه به سهولت و سرعت روش پرداخت اینترنتی و تهیه ساز و کارهای استفاده از این روش در سامانه، بهتر است به جای استفاده از روش های دیگر، برای پرداخت وجه پیش فاکتور ها، از روش پرداخت اینترنتی استفاده نمایید.

در صورتی که وجه مربوط به پیش فاکتور را از یکی از روشهای  ( مراجعه به بانک طرف قرارداد یا واریز به حساب از طریق دستگاه های خودپرداز)  به حساب واریز نموده اید، لازم است برای اعلام پرداختی خود، مشخصات مربوط به فیش واریزی را در بخشی که با همین عنوان در سامانه طراحی شده است، ثبت نمایید.

پس از ورود به سامانه کافیست با انتخاب گزینه  " آخرین پیش فاکتور ها " از منوی اصلی وارد این صفحه شوید .

در پایین این صفحه در باکس خاکستری رنگ با انتخاب شماره پیش فاکتوری که می خواهید رسید فیش واریزی آن را ثبت کنید، برروی گزینه " ثبت فیش واریزی" کلیک کنید .

همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید برای ثبت فیش واریزی می بایست فرم مربوط ه را  تکمیل نمایید.

نکته مهم در این بخش آن است که شما تنها یک بار می توانید برای هر پیش فاکتور این فرم را تکمیل نمایید. بنابراین در تکمیل این فرم دقت لازم را مبذول فرمایید.

در صورتی که پس از تکمیل فرم متوجه شدید که در درج صحیح اطلاعات اشتباه کرده اید ، میتوانید با واحد تمديد سرويس (شماره تماس: 82185) شرکت داده پردازی فن آوا تماس حاصل نمایید.

در صورتی که وجه مربوط به پیش فاکتور را از طریق خود پرداز به حساب شرکت داده پردازی فن آوا واریز نموده اید در تکمیل فرم حتما 4 رقم آخر کارت خود را وارد نمایید.

در فیلد مبلغ واریزی در صورتی که مبلغ وارد شده از مبلغ پیش فاکتور کمتر باشد، سیستم به شما اخطار خواهد داد، لذا خواهشمند است در زمان واریز وجه به حساب و همچنین ثبت مبلغ واریزی  دقت فرمایید.

در صورتی که اطلاعات مربوط به فرم به درستی وارد شده باشد پس از کلیک بر روی دکمه تایید و ثبت اطلاعات پیغانی مبنی بر موفقیت آمیز بودن عملیات به شما نشان داده خواهد شد.

همکاران ما در بخش پشتیبانی در اسرع وقت ( حداکثر یک روز کاری ) اطلاعات ثبت شده فیشهای واریزی را بررسی و در صورت تطابق این اطلاعات با اطلاعات دریافت شده از بانک های طرف قرارداد صحت وجوه واریز شده تایید خواهد شد.

 

 • سابقه مالی

بر اساس اطلاعاتی که در تصویر بالا ملاحظه می نمایید با استفاده از صفحه "سابقه مالی" ضمن نمایش تراز مالی شما از ابتدای آغاز سرویس ، در جدولی که در ذیل آن نمایش داده شده است ، می توانید سابقه مالی خود را ملاحظه نمایید.

لازم به ذکر است مواردی که در جدول با رنگ آبی نمایش داده شده است لینک می باشد و با کلیک برروی هریک از موارد می توانید ریز اقلام فاکتور را نیز ملاحظه نمایید.

اعداد نمایش داده شده در زیر جدول سابقه مالی: در صورتی که تعداد اقلام سابقه مالی شما بیش از 10 مورد باشد، جدول مربوطه صفحه بندی می شود و برای ملاحظه صفحات بعدی یا قبلی می توانید از لینکهای عددی که در زیر جدول نمایش داده شده است استفاده نمایید.


 • ترافیک مصرفی

میزان مصرف شما در دوره های مختلف ، اطلاعاتی می باشد که در این صفحه به سادگی در اختیار شما قرار داده شده است.

برای رویت میزان مصرف و زمان های مربوط به آن کافیست با استفاده از بخش بالای صفحه و با انتخاب بازه زمانی مورد نظر و سپس کلیک برروی دکمه "گزارش" اطلاعات کاملی شامل :

 • زمان آغاز
 • زمان پایان
 • مدت زمان اتصال
 • میزان ارسال
 • میزان دریافت
 • جمع ترافیک مصرفی
 • ترافیک رایگان مصرفی
 • ترافیک کم شده از اعتبار

را ملاحظه نمایید.


 • سفارش ترافیک

همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می نمایید، درصورتی که ترافیک شما قبل از پایان دوره سرویس به پایان رسیده است ،می توانید با انتخاب نوع محصول( نوع ترافیک : برای مثال 1 گیگابایت) و انتخاب تعداد مورد نظر اقدام به خریداری ترافیک نمایید.

لازم به ذکر است پس از انتخاب نوع محصول و مقدار با کلیک برروی دکمه خرید ترافیک ، به پایانه پرداخت الکترونیک یکی از بانک های طرف قرارداد شرکت داده پردازی فن آوا منتقل می شود.

پرداخت الکترونیک با استفاده از پایانه بانکی، در بخش های قبلی به تفصیل آموزش داده شده است.

لازم به توضیح می باشد برای سهولت مشتریان محترم عملیات خرید ترافیک و همچنین تمدید سرویس از طریق صفحه داشبورد امکان پذیر می باشد.


 • اضافه بر قرارداد

اضافه بر قرارداد امکاني است که تنها پس از اتمام قرارداد کاربر و در شرايط اضطراري و تنها يک بار در طول دوره قرارداد کاربر به ايشان به عنوان شارژ موقت تخصيص مي يابد. هدف بر اين است تا مشترک پس از اتمام قرارداد جاري به دليل اتمام بازه قرارداد و يا ترافيک مجاز ، حداکثر 5 روز (درصورت اتمام زمان سرویس) و حداکثر یک گیگابایت ترافيک (در صورت اتمام ترافیک سرویس) به عنوان شارژ موقت و به صورت امانت داشته باشد. ترافیک و روز های منظور شده در فاکتور دوره بعدی کاربر محاسبه و از وی کسر خواهد شد

در صورتی که زمان سرویس به پایان نرسیده باشد گزینه اضافه بر قرارداد - روز غیرفعال خواهد بود

در صورتی که ترافیک سرویس به اتمام نرسیده باشد گزینه اضافه بر قرارداد - ترافیک غیرفعال خواهد بود