Image

دیتاسنتر

با گسترش تولید اطلاعات در نهادها، نگهداري و سازماندهی آن از اهمیت ویژه­اي برخوردار گردیده است.
از بین رفتن اطلاعات که بعضی مواقع توسط کاربران ناآگاه و اکثر مواقع بعلت نداشتن سیستم مدیریت شده و استراتژي مناسب براي ذخیره و نگهداري اطلاعات اتفاق می­افتد خسارت­هاي جبران­ناپذیری را ببار می­آورد. از طرفی ارائه خدمات در حوزه فناوري اطلاعات، فرآیندي تخصصی است و مدیریت آن متد و اسلوب خاصی را می­طلبد. از این روي، استفاده از استانداردهاي مدیریت خدمات فناوري­اطلاعات مورد توجه قرار گرفته است و بخش ارائه خدمات نگهداري و پشتیبانی کاملا کانالیزه شده و تمام درخواستها، رویدادها، تغییرات و … ثبت و پیگیري می شود. این ساختار باعث ایجاد انعطاف و سرعت در ارائه خدمات خواهد شد .
مزایای دیتاسنتر فن آوا
 • ارائه خدمات نگهداري و پشتیبانی از سخت افزار Client ها  
 • ارائه خدمات نگهداري و پشتیبانی از تجهیزات سوئیچ و روتر  
 • ارائه سرویس دوره­اي جهت تجهیزات اتاق سرور  
 • ارائه سرویس دوره­اي ماهانه به تمام Client ها  
 • مشاوره در انتخاب و خرید تجهیزات نرم ­افزاري و سخت­ افزار  
 • نگهداري سخت­افزارها و تجهیزات شبکه  
 • به روزرسانی شبکه از نظر سخت افزاري و نرم افزاري
 • بررسی وضعیت و توسعه شبکه از نقطه نظر ارتباط با اینترنت
 • ارائه خدمات مشاوره­اي
 • ارائه خدمات نگهداري و پشتیبانی از سرویس هاي نصب و راه­اندازي شده
 • ارائه خدمات برنامه زمان­بندي و تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و تعیین زمان برگرداندن نسخه پشتیبان
 • کنترل ترافیک شبکه با استفاده از نرم افزارهاي تخصصی کنترل ترافیک
 • تهیه نقشه پیاده­سازي شبکه
 • آموزش و برگزاري دوره­هاي تخصصی شبکه براي پرسنل IT مشتریان

 

حوزه ارائه خدمات دیتاسنتر داده پردازی فناوا به شرح زیر در نظر گرفته شده است :

سرویس اجاره فضای فیزیکی
این سرویس به مشتریانی ارائه می شود که سرورهای خود را پیکره بندی کرده اند اما برای نگهاری و تامین برق دائم، اینترنت امن، پرسرعت و امنیت فیزیکی سرورهای خود با مشکل مواجه هستند.
سرور اختصاصی( Dedicated Server)/ سرور مجازی ( VPS)

دیتا سنتر فناوا شامل خدمات سرور اختصاصی و سرور مجازی با تکیه بر تجهیزات زیربنایی، سخت‌افزاری ، نرم‌افزاری و امنیتی منطبق با آخرین استانداردهای جهان، مرکزی ایمن و کارآمد برای نگهداری و پشتیبانی از سرورهای اختصاصی سازمان‌ها و سرور های مجازی خواهد بود . داده پردازی فناوا برای افزایش رضایتمندی مشتریان و تامین امنیت سرورهای اختصاصی خود، سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در دست انجام دارد و ویژگی‌های منحصر به فردی را برای خدمات سرور اختصاصی و مجازی در نظر گرفته است.

همچنین در خصوص سرویس سرور مجازی این مجموعه به صورت تحویل آنی در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت. بنابراین مشترکین می توانند در هر ساعت از شبانه روز اقدام به خرید سرور مجازی کرده و یا عملیات ارتقای سرور مجازی را انجام دهند.

Co-Location

در این سرویس، به جای اجاره نمودن سرور از مرکز داده داده پردازی فناوا، سرور تهیه شده توسط خود مشتری، به ما سپرده می شود. در این حالت مالکیت سرور کاملاً با کاربر خواهد بود. تهیه سرور برای کاربر می تواند توسط داده پردازی فناوا  نیز انجام شود. در واقع در سرویس اشتراک فضای مرکز داده  فناوا، فضا و مکانی برای قرار دادن و نگهداری سرور اجاره می شود.در سرویس اشتراک فضای مرکز داده ، کاربر می تواند پیکربندی سخت افزار و نرم افزارهای نصب شده بر روی سرور را شخصاً انتخاب نماید. همچنین اتصال به اینترنت همواره حفظ شده و تجهیزات محیطی چون برق اضطراری (UPS)، سیستم اطفای حریق و تهویه نیز در بهترین شرایط برای مشتریان فراهم شده است.

سرویس های رایانش ابری

سرور ابری نسل جدیدی از سرورهاست با کیفیتی در حد سرورهای احتصاصی، قیمتی کمتر و انعطاف پذیری بالاتری نسبت به همه انواع سرورهای دیگر. هر سرور ابری به صورت فنی از سرورهای دیگر جا شده و با اختصاص تمام منابع مورد نیاز به مشتری، کیفیت بالای استفاده از سرور را تامین می کند . با سرویس رایانش ابری فناوا مشتری قادر خواهد بود در هر لحظه یک زیرساخت ابری شامل سرور، سوییچ، روتر و فایروال را در قالب سرویس ابری دریافت کند.

 

تکنولوژی رایانش ابری را می‌توان از نقطه نظرهای گوناگونی دسته‌بندی نمود. از منظر حوزه‌ی ارائه سرویس، رایانش ابری در سه دسته‌ی کلی طبقه‌بندی می‌شود:

 1. Infrastructure as a Service (IaaS) یا زیرساخت به عنوان سرویس: در این گونه از رایانش ابری، زیرساخت مورد نیاز در بستر شبکه در اختیار قرار می‌گیرد. سرورهای اجاره‌ای گونه‌ای از این نوع خدمات رایانش ابری هستند.
 2. Platform as a Service (PaaS) یا بستر به عنوان سرویس: در این گونه، بستر مورد نیاز از طریق شبکه در اختیار استفاده کننده قرار می‌گیرد. زمانی که برای میزبانی وب سایت شرکت خود، از خدمات هاستینگ یک شرکت استفاده می‌کنید، در واقع در حال استفاده از "بستر به عنوان سرویس" هستید. در واقع در PaaS، ما تنها به بخشی از زیرساخت، به همراه بستری برای بر پا سازی سرویس مورد نیاز خود، دسترسی داریم.
 3. Software as a Service (SaaS) یا نرم‌افزار به عنوان سرویس: در این گونه، یک نرم افزار به عنوان سرویس نهایی، از طریق شبکه در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. مثلا سرویس Gmail و سایر سرویس‌های ایمیل مشابه، نوعی از "نرم‌افزار به عنوان سرویس" هستند.
Image

جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعت بیشتر، می توانید با شماره 82195346-021 تماس بگیرید و یا جهت تماس کارشناس های ما ، اطلاعات خود را وارد کنید.